Camfuse Time Delay Ceramic Fuse 500mA CFB0521CT/500
Roll over or select images to enlarge
CamFuse CFB0521CT Time Delay Ceramic Fuses 20x5mm
CamdenBoss
Scroll Down for Pricing Options
  • Time Delay Camfuses
  • Welded element for enhanced vibration tolerance
  • Ceramic cartridge
  • Nickle plated brass end cap
  • Sand filled
  • Operating temperature of -55°C to +125°C
  • RoHS compliant
  • VDE approved
View product specifications
Pricing Options
Have a question? Call us on +44 (0) 1582 47 00 00
Description
Add to basket
Request Lead Time
Price Each EXC VAT (inc VAT)
Stock Qty: 301
Price Each EXC VAT (inc VAT)
Stock Qty: 1
Stock Qty: 205
Stock Qty: 1
Stock Qty: 89
Stock Qty: 0
Stock Qty: 207
Stock Qty: 199
Stock Qty: 84
Stock Qty: 980
Product Specifications
Rating
500mA 630mA 1A 1.6A 2A 2.5A 3.15A 5A 6.3A 8A 10A